10 důvodů, proč dovážím tuto kávu z Kostariky

Dnes můžete exkluzivní kávu koupit na každém rohu v kavárně, na mnoha dalších e-shopech a v podstatě se můžete ptát, proč jsme se tuto kávu rozhodli dovážet a nabídnout trhu?

Tady je mých 10 důvodů:

1) Původ zrn - Káva z Nicoya na Kostarice pochází z oblasti, která je známá svou bohatou biodiverzitou a úrodnou vulkanickou půdou, což zvyšuje kvalitu a charakteristický profil chuti kávy.

2) Udržitelnost výroby - Farmáři v Nicoyi často využívají ekologické zemědělské metody a pracují na snížení své uhlíkové stopy, což přispívá k ochraně životního prostředí.

3) Podpora místních - Koupí této kávy přímo podporujete místní farmáře a jejich komunity, což pomáhá udržet místní ekonomiku a tradiční způsoby pěstování. Většinu peněz dostává producent kávy, který obdrží z pevné ceny 70-75 % za zelené boby. Společenská odpovědnost oblasti Nicoya je jedním ze základních pilířů práce na rozvoji regionu. A to je také jeden z důvodů, proč chci kávu prodávat - vlastním prodejem podpořím místní pěstitele, komunity, školy a infrastrukturu.

4) Recyklace vody - Mnoho farem v Nicoyi implementuje systémy pro recyklaci a šetrné využívání vody, což znamená menší dopad na místní vodní zdroje. Využívá se především pro tzv. mokrou metodu zpracování kávových zrn. Při jejich mytí se používá a recykluje stále dokola ta samá voda, aby ta nová dešťová mohla být využita na zavlažování plantáží.

5) Pěstování zrn na jednom z nejhezčích míst - Nicoya je nejen krásná, ale také poskytuje ideální klimatické podmínky pro pěstování kávy, což zajišťuje vynikající chuťové vlastnosti zrn. Na kopcích jsou zde krásné výhledy na samotný Pacifický oceán.

6) Nadmořská výška - Vyšší nadmořská výška, ve které se káva pěstuje, přispívá k pomalejšímu dozrávání zrn, což zesiluje jejich chuť a aroma. Kávové plantáže se zde nacházejí v nadmořské výšce 700 - 1000 m nad mořem

7) Modrá zóna - Ten pocit, že tato zrna pěstují jedni z nejšťastnějších lidí na světě mluví samo za vše. Pěstování kávy, její sběr a pražení je naplňuje a baví. Žijí v podmínkách, které jsou pro jejich život dostačující a všechny kávové plantáže opečovávají s láskou. Oblast Nicoya je jednou z pěti "modrých zón" na světě, kde lidé žijí výrazně déle díky zdravému životnímu stylu, ke kterému patří i pití kvalitní kávy. 

8) Exkluzivita - Jako jediná káva na světě pocházející z modré zóny je toto zboží unikátní a exkluzivní volbou pro milovníky kávy.

9) Chuťový profil - Káva z Nicoyi nabízí komplexní chuť s tóny čokolády, ořechů a vanilky, což představuje lahodný zážitek pro gurmány.

10) Nikde jinde jí nenajdete. A nebyla by škoda tenhle skvost nechat na Kostarice? ❤️