Jaké jsou metody zpracování kávových zrn?

Káva je oblíbený nápoj milionů lidí po celém světě, je plná široké palety chutí a vůní. Základem pro dosažení vynikající kávy je nejen výběr kvalitních zrn a to, odkud zrno pochází, především podnebí, půda, region a nadmořská výška, ale také metoda jejich zpracování. Existuje několik metod zpracování kávy, přičemž každá přináší do šálku jedinečný charakter. Tři z nejvýznamnějších metod jsou Full Washed, Natural a Honey. Pojďme se podrobněji podívat na každou z nich.

 

7

 

1. Full Washed:

Metoda Full Washed je jednou z nejrozšířenějších a nejtradičnějších cest k přípravě kávy. Proces začíná sběrem plodů kávovníku, které jsou následně omyty a zbaveny vnější slupky a dužiny. Po opláchnutí jsou semena vložena do nádrže s vodou, kde fermentují a zbavují se přebytečné dužiny. Následně jsou pečlivě omyta a usušena na slunci. Tato metoda poskytuje čistý, jasný profil chuti s výrazným důrazem na kvalitu zrna.

 

Doba sušení na slunci kávy Diria: 6 - 8 dní

 

Jaké druhy naší kávy do ní patří? Gourmet, Peaberry, Organico

 

2. Natural:

Metoda Natural, známá také jako suché zpracování, je kontrastem k Full Washed. Při této metodě jsou plody kávovníku sušeny přímo se semeny uvnitř, bez odstranění vnější slupky. Během sušení se semena naplňují šťávou z ovoce, což dává kávě plnější tělo a výrazné ovocné tóny. Natural kávy jsou často bohatší a sladší, s přirozeným charakterem ovoce a jemným nádechem fermentace.

 

Doba sušení na slunci kávy Diria: 10 - 15 dní

 

Jaké druhy naší kávy do ní patří? Natural, Matambu

 

5

 

3. Honey:

Metoda Honey, nazývaná také pulped natural, představuje kombinaci obou předchozích přístupů. Plody jsou oloupané tak, aby se odstranila vnější slupla, ale dužina zůstává na semenech. Tato vrstva dužiny, připomínající med, zůstává během sušení, což ovlivňuje charakter kávy. Honey kávy se mohou pohybovat od lehce sladkých a ovocných po komplexní a bohaté.

 

Doba sušení na slunci kávy Diria: 10 - 15 dní

 

Jaké druhy naší kávy do ní patří? Honey

 

8

 

Výběr správné metody zpracování kávy má zásadní vliv na výslednou chuť a aroma. Full Washed, Natural a Honey představují tři odlišné přístupy, každý s vlastními výhodami a charakteristikami. Zkušení kávoví nadšenci ocení rozmanitost, kterou tyto metody přinášejí.