Diria Káva Matambu

Inspirováni starobylými tradicemi a technikami posledních domorodých komunit Guanacaste, kávu nejprve skladujeme k aerobní předfermentaci, poté ji poprvé sušíme na slunci a poté ji podrobíme alkoholové fermentaci v sudech. Nakonec se kávová zrna podruhé suší pod sluncem.

Objektivně nejlepší výběrová káva z modrých zón na světě. Kdo jednou zkusí tuto výjimečnou chuť s bohatstvím lahodných tónů, pro toho ostatní kávy přestanou existovat. Tato káva je velmi návyková a je pro ní typickou vlastností, že si nenechá kazit svou vybranou a celosvětově jedinečnou chuť mlékem nebo cukrem. Není dále nutné opěvovat symfonii chutí této kávy - ochutnejte a uvidíte sami :).

 

Na jeden šálek o 60 ml doporučujeme 3,5 g kávy. Pro lepsí výpočet doporučujeme poměr 1:17 (1 gram na každých 17 ml). 

Balení obsahuje 340 g, při doporučených 3,5 g na šálek o 60 ml si z jednoho balení uděláte 97 káv. 

Cena jednoho šálku = 7,5 Kč :)

Forma zpracování zrna je: Natural (suchá metoda). Přečti si více o této metodě zpracování na našem blogu 

729 Kč
Diria Káva Matambu
Exkluzivita
Exkluzivně na našem e-shopu
Jsme výhradní dovozci do ČR
Vysoká kvalita kávy
Vysoká kvalita
Káva pochází z jedné z 5-ti modrých světových zón
Rychlé doručení
Rychlé doručení
Doručení do druhého dne

Detailní popis produktu

Gramáž: 340 g

Typ: 100% Arabica

Nadmořská výška: 700 - 900 m

Příchutě: Čokoláda, tóny vína nebo likéru, borůvky, ostružiny, pomeranč, med, grep, sladká vůně

Jemnost: 5/5

Aroma: 5/5

Tělo: 3/5

Kyselost: 5/5

 

O kmeni Matambu

Původní obyvatelé Kostariky neboli původní Kostaričané jsou lidé, kteří žili na území dnešní Kostariky před kontaktem s Evropany a Afričany, a jejich potomci. V zemi žije asi 114 000 původních obyvatel, což představuje 2,4 % celkové populace.Původní Kostaričané se snaží udržet své kulturní tradice a jazyky při životě.

Kostarika v roce 2007 podepsala Deklaraci OSN o právech původních obyvatel a domorodí Kostaričané patří do osmi hlavních etnických skupin.

Matambú, známé také jako Chorotega, se nachází v Guanacaste, v modré zóně. Chorotegas znamená v překladu "prchající lidé", protože v roce 500 n. l. uprchli do Kostariky, aby unikli otroctví v jižním Mexiku. jsou příbuzní zejména s Mayi. Části jejich mexické kultury jsou patrné, pokud jde o jejich jazyk a rituály, včetně lidských obětí. Jsou známí jako nejmocnější skupina národů během dobývání Španělů, protože byli organizovanou vojenskou skupinou a bojovali proti Španělům. Existují důkazy o tom, že měli demokracii a za vůdce si volili Caciques neboli kněze, a také o tom, že byli hierarchickou skupinou. Dnes jsou známí svým zemědělstvím, především při pěstování kávy, a svou keramikou/hrnčířstvím.

 

Bez názvu (1300 x 900 px) (2)

5
0x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
3
K Avatar autora | 14.1.2024
Na můj vkus hodně kyselá, ale velmi bohatá chuť. Za zkoušku určitě stojí.