Fotogalerie

Čína a vše, co byste pro cestu měli vědět
Čína a vše, co byste pro cestu měli vědět

Čína je o trochu komplikovanější destinace, když se tam chcete podívat. Vyřizování víz, funkční VPN a orientace v ní, když téměř žádný Číňan neumí Anglicky.

 

Číst článek
Filipíny a to nejlepší ubytování!
Filipíny a to nejlepší ubytování!

Tablas Island

Snímek obrazovky 2024-01-29 v 15.21.24

Odkaz na ubytování:

https://www.instagram.com/akimhaven/?hl=en

Jak se na ubytování domluvit? Napiště na IG účet daného resortu, prozatím nemají webové stránky, booking či Airbnb.

Tablas island a Akims Haven je ubytování pro ty, co hledají autentické zážitky a seznámit se s místními a jejich tradicemi.

Pokud mohu doporučit, dávám 20 z 10 bodů! Postarají se o vás místní, uvaří vám jejich jídlo a ubytování máte v luxusních příroních chatkách, které jsou vybavené postelí a vlastní koupelnou.

Fotogalerie:

IMG_9726_HEIC    IMG_9837_HEIC    IMG_9010 

IMG_9196_HEIC    IMG_9930_HEIC    IMG_9698_HEIC

 

 

 

 

Číst článek
Kostarika / tipy a doporučení
Kostarika / tipy a doporučení

Kostarikou po vlastní ose.

Kostarika je krásná země, kde se nikdo nemusí cítit v nebezpečí nebo mít strach, že se nedomluví. Je to jedna z mála zemí v rámci střední a jižní Ameriky, která má vyšperkovaný turismus a stále si udržuje svou autentičnost, při které se chlubí zejména prvotřídním zachování své fauny a flóry. Mezi kostaričany je to tzv. Biodiverzita. 

 Na Kostarice jsme strávili bez mála 15 dní a musím říct, že to byla pořádná jízda. Cíl byl totiž jasný, vidět toho co nejvíce a nebát se projet celou Kostarikou. Ačkoliv nám to bylo mnohokrát všemi vymlouváno, my nelitujeme a jsme živým důkazem, že to jde a ještě si u toho člověk dokáže odpočinout. Jednalo se o aktivní poznávací dovolenou, kdy jsme téměř každý den strávili na jiném místě a hodně se přesouvali, ale rozhodně to stálo za to. Nyní můžeme jednotlivé části porovnat a vypíchnout ty, kde se nám líbilo nejvíce.

1) Pokud máte tu možnost, půjčte si auto. Ne, že by to bez něj nešlo, ale ta svoboda pohybu a možnosti přejet si kamkoliv a kdekoliv je k nezaplacení. Nám to umožnilo se podívat i na místa, kde se nepohybuje tolik turistů a objevit zajímavá místa, která nejsou na každé turistické road mapě. 

2) Nechte si poradit od místních. Velká část kostaričanů mluví anglicky, což je bezesporu výhodou, když se chcete zeptat na lokální místa, která stojí za to navštívit. Místní nám tak pomohli se vyhnout turistickým placeným oblastem a radili nám místa o kousek vedle, která jsou stejně tak kouzelná a více autentická.

3) Co stojí za to vynechat a jaká oblast nás nenadchla? Kousek na sever od hlavního města se nachází přírodní park LaFortuna. Místo je to určitě krásné, ale je hodně prošpikované turistickými atrakcemi a mimo označené cesty, které jsou placené, tam není moc věcí k vidění. Příště bychom určitě vynechali. Další místo, kam jsme sami nezavítali, neb nám to bylo vymlouváno, bylo město Jaco (shromažďují se tam místní závislí na drogách apod., prý částečně nebezpečné místo a zároveň nikterak hezké). Další místo, které jsme z doporučení místních vynechali byl park Manuel Antonio. Ne, že by nebyl pěkný a bohatý na přírodu, ale odradilo nás placené vstupné za udržovaný park, který je přizpůsobený turistům, raději jsme zvolili pláže podél pacifického oceánu a tour lodí, díky které jsme měli možnost vidět spoustu zajímavých zvířat a přírodu.

4) Co naopak vidět? Tortuguero, Puerto Viejo a oblast Nicoya! 

 

Číst článek
Fotogalerie
Fotogalerie

IMG_5938 IMG_5955 IMG_5952 IMG_5949

Číst článek
4 položek celkem